Religia katolicka

Grupa IV “Misie” – poniedziałek i środa, godziny: 8.30 – 9.00

Grupa V “Sówki” – poniedziałek i środa, godziny 9.00 – 9.30

Grupa VI “Motylki”  – poniedziałek i środa, godziny: 8.00 – 8.30

*Zajęcia z religii odbywają się tylko w grupach starszych, dwa razy w tygodniu po pół godziny

Święta Zmartwychwstania  Pańskiego

Przyszło nam w tym roku świętować Wielkanoc w nietypowych warunkach. Mimo to warto dobrze się do niej przygotować. To najważniejsze święta dla każdego chrześcijanina. Mamy w tym roku okazję, być może z większym spokojem, bez nadmiernej, przedświątecznej gonitwy przybliżyć naszym dzieciom istotę tych świąt. Nie jest nią zajączek czy pisanka,  ale Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jak wytłumaczyć dzieciom co się tak naprawdę wydarzyło 2000 lat temu i jakie, tamte wydarzenia, mają znaczenie dla nas dzisiaj? Mamy nadzieję, że poniższe filmy pomogą zrealizować tw niełatwe zadania.

Jan Paweł II – papież dzieci

„Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca Papieża jest każde dziecko. I miłością serca Papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko”.
/Jan Paweł II, 5 sierpnia 1980 r./

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin Papieża — Polaka – Jana Pawła II. Warto przybliżyć dzieciom postać tego niezwykłego człowieka:

Małego Lolka – piłkarza i ministranta.

Karola – maturzysty, studenta, aktora, wielbiciela kremówek.

Księdza Wojtyły – duszpasterza dzieci i młodzieży, „Wujka” studentów, biskupa krakowskiego.

Jana Pawła II – wielkiego orędownika Pokoju, czciciela Matki Bożej, głosiciela Bożego Miłosierdzia, niestrudzonego pielgrzyma.

W poznawaniu Jana Pawła II na pewno pomogą dzieciom przygotowane dla nich materiały o życiu Papieża Polaka:

YouTube video

Jan Paweł II mówi do dzieci

„Dzisiaj ja, Jan Paweł II, jako przedstawiciel Jezusa, jako biskup Rzymu, daję swą miłość każdemu chłopcu i dziewczynce (…): każdemu, bez żadnej różnicy. Głoszę waszą ludzką godność jako dzieci Bożych, stworzonych do tego, by uczestniczyć na zawsze w Bożej miłości. Głoszę wasze prawa, bez względu na to, jak małe lub bezbronne jesteście; głoszę obowiązki, które towarzyszą waszym prawom, a które powołane jesteście wypełniać z miłości, by chronić prawa innych. Szczególną miłością darzę każde dziecko, które cierpi, które jest samotne, które jest opuszczone, zwłaszcza to, które nie ma nikogo, kto by je kochał i o nie zadbał”.

”Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. I nie tylko to. Mam jeszcze wiele innych spraw, które chcę wam polecić. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość, a żyje na ziemi wiele miliardów ludzi, stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju”.

KOLOROWANKA 1. – Lolek

KOLOROWANKA 2. – Okno Papieskie

KOLOROWANKA 3. – Papież i Matka Teresa

KOLOROWANKA 4. – Papież i dzieci

KOLOROWANKA 5. – Jan Paweł II

Modlitwa Przedszkolaka

Mój ukochany Boże,
wiem, że Ty wszystko możesz.
Z serca proszę Cię całego,
miej w opiece mnie małego,
naucz mnie żyć tak, jak trzeba,
i zaprowadź mnie do nieba.
Amen.

YouTube video