ROK SZKOLNY 2017/2018 „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

W związku z przypadającą na przyszły rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Od kilku lat przy okazji inauguracji roku szkolnego MEN proponuje kolejne hasła, by zwrócić w ten sposób uwagę na ważne idee i wydarzenia.

Ubiegły rok szkolny nazwany był „Rokiem Wolontariatu”. W jego ramach odbyły się liczne wydarzenia, akcje, konkursy – m. in. organizowany przez MEN konkurs „Wolontariusz Roku”, którego gala finałowa odbyła się w czerwcu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Mamy nadzieję, że i w tym roku szkolnym jego hasło przewodnie stanie się popularne i będzie zachęcać – nie tylko uczniów i nauczycieli – do radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

 

Spotkanie z Przedstawicielem Służb Mundurowych

Poranek patriotyczny z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

Prace plastyczne przygotowane na konkurs plastyczny ogłoszony

przez Kuratorium Oświaty

„Kto ty jesteś? Polak mały.”

Poranek Patriotyczny z okazji Święta Flagi – 2 Maja

oraz Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja