Razem na Święta

Minister Edukacji Narodowej zachęcił wiele szkół, przedszkoli i placówek oświatowych do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

Nasze przedszkole włączyło się w akcję poprzez zorganizowanie:
– zbiórki pluszowych misiów i artykułów plastycznych dla dzieci z fundacji „Mam marzenie”;
– zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt;
– spotkania podczas którego wspólnie z rodzicami wykonamy stroiki i ozdoby świąteczne, które zostaną przekazane na akcję charytatywną;
– przedświątecznego spotkania (wspólne kolędowanie) integrującego naszą przedszkolną społeczność z rodzicami.