Wielkanocne spotkania

Tuż przed rozpoczęciem przerwy świątecznej przedszkolacy zaprosili swoich rodziców, aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój oraz dobrze przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dzieci przygotowały krótkie wielkanocne przedstawienia opowiadające o świątecznych tradycjach i zwyczajach. W czasie zajęć wykonywały wielkanocne zadania, rozwiązując zagadki, krzyżówki, układając puzzle i odkodowując obrazki. Następnie wspólnie z rodzicami przedszkolacy wykonywały palmy, kartki i ozdoby wielkanocne. Na koniec każdą grupę odwiedził z koszem smakołyków Zajączek, łudząco podobny do pani dyrektor… 😉

Olimpiada Przedszkolaków

Starszacy z grupy „Nutki” i „Krasnoludki” wzięli udział w Olimpiadzie Przedszkolaków. Olimpiadę po raz kolejny organizował MOSiR w Radzionkowie. Mali sportowcy rywalizowali w konkurencjach wymagających szybkości, zręczności, zwinności oraz umiejętności współdziałania. Efektem tegorocznych zmagań jest II miejsce wśród przedszkoli z całego powiatu. Zapewne tym co najlepiej zmotywowało zawodników do walki był doping kolegów i koleżanek z młodszych grup, którzy kibicowali do utraty tchu. 

Bal Karnawałowy

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych nasze przedszkole zostało opanowane przez księżniczki, wróżki, rycerzy, policjantów, Spidermanów, Batmanów oraz całą rzeszę różnego rodzaju zwierząt i owadów… tak, tak, macie rację w rzeczywistości byli to nasi przedszkolacy poprzebierani za różne postacie, bo w przedszkolu odbywał się Bal Przebierańców. nasza szatnia zamieniła się w salę balową, a pani Asia i pani Alinka w prawdziwe wodzirejki, które zabrały dzieci w muzyczną podróż dookoła świata. Wszyscy doskonale się bawiliśmy tańcząc, skacząc i szalejąc na przedszkolnym parkiecie. Po obiedzie wszystkie bajkowe postacie zniknęły, a do naszych sal powróciły doskonale wszystkim znani przedszkolacy. Już jutro rozpoczną zimowe ferie. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku.

Muzykanci – konszabelanci

„Muzykanci – konszabelanci” to prowadzony w tym roku, w naszym przedszkolu cykl zajęć w czasie których dzieci poznają różne instrumenty muzyczne. Jak dotąd spotkaliśmy się z Wiktorią, która opowiedziała nam o swoim ulubionym instrumencie – gitarze oraz z panią Karoliną, która zapoznała nas z fletem. W naszych salach powstały muzyczne kąciki. Sami próbujemy także muzykować w czasie zajęć. Przed nami jeszcze konkurs plastyczny na wykonanie instrumentu muzycznego oraz spotkania z kolejnymi instrumentalistami. 

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że za oknem szaro, zimno, i brzydko nasze serduszka są dziś rozgrzane i radosne. Odwiedzają nas dzisiaj nasze ukochane babcie i wspaniali dziadkowie. To dla nich przygotowaliśmy wiersze i piosenki. To dla nich będziemy tańczyć, śpiewać i recytować. To im złożymy serdeczne życzenia i wręczymy własnoręcznie wykonane upominki. I w końcu to do nich przytulimy się z całych siła mówiąc „Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku”.

„Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina”

A raczej – dzisiaj w przedszkolu wesoła nowina, bo po południu w naszym przedszkolu zaroiło się od aniołków, pasterzy, królów. Można też było spotkać przemykającą cichutko Maryję z Dzieciątkiem na rękach oraz św. Józefa. Trwamy wszyscy w radości Bożego Narodzenia, aby ta radość przedłużyć przedszkolacy zaprosili swoich bliskich na spotkanie opłatkowe. Najpierw wspólnie w jasełkowych przedstawieniach przenieśliśmy się do Betlejem, gdzie witaliśmy nowonarodzonego Jezusa, odkrywaliśmy także magię bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów, a potem przy udekorowanych i zastawionych świątecznymi wypiekami stołach kolędowaliśmy radośnie. Oby świąteczny nastrój trwał w nas jak najdłużej. 

Wigilia

Dzisiaj wszyscy przedszkolacy przyszli do przedszkola w odświętnych strojach. To nasze ostanie przed świętami spotkanie. Wspólnie zasiądziemy do „wigilijnego stołu”, podzielmy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i zjemy świąteczny obiad. Potem siądziemy przy choince w naszej sali, będziemy kolędować i przygotowywać nasze serduszka na cud Bożego Narodzenia. Żegnając się dzisiaj będziemy sobie życzyć „Wesołych Świąt”

Spotkanie z Mikołajem

Cóż to dzisiaj za wyjątkowy gość odwiedza przedszkole? Ma długą brodę, na głowie mitrę, a w ręku pastorał… tak, tak wszystkie dzieci dobrze go znają: to Święty Mikołaj! Przyjechał do nas, bo słyszał, że w naszym przedszkolu są same grzeczne dzieci. Oczywiście nie przybył z pustymi rękami. Dla każdego przedszkolaka ma upominek, ciepły uśmiech i uściski. Na początku trochę się baliśmy, bo wiemy, że nie zawsze udawało nam się być tak całkiem grzecznymi, ale serdeczność i dobroć Mikołaja sprawiły, że szybko wróciła nam odwaga. Obiecaliśmy mu, że w przyszłym roku będziemy grzeczni jak aniołki, zaśpiewaliśmy także o tym, że chcemy zostać jego pomocnikami. Mikołaj z radością przyjął nasze zapewnienia i zaangażowanie. Przed nami cały rok, aby udowodnić, że zasłużyliśmy na otrzymane prezenty. 

Barbórka

W naszym przedszkolu dbamy o kultywowanie tradycji regionalnych. Nie moglibyśmy więc nie świętować Dnia Górnika. Jak zwykle w czasie zbliżania się tego święta dzieci poznają trudną i niebezpieczną pracę górnika, utrwalają wiedzę na temat Śląska, poznają śląską gwarę, piosenki, tańce, regionalne przysmaki oraz stroje ludowe. Nie inaczej było i tym razem. Zdobytą w czasie zajęć wiedzę sprawdziliśmy w czasie barbórkowego spotkania, w którym uczestniczyli wszyscy przedszkolacy oraz zaproszeni goście. Były tańce, śpiewy, quizy, konkursy i oczywiście mnóstwo radości, a na zakończenie spotkania śląskie słodkości przyniesione przez naszych gosci. 

Poranek Patriotyczny

Dziś w przedszkolu odświętnie, podniośle, ale i radośnie. Przedszkolacy przygotowują się do uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Już wcześniej przygotowaliśmy biało – czerwone kotyliony i przećwiczyliśmy hymn. Przypomnieliśmy sobie także, jak zachować się w czasie śpiewania tej pieśni. W czasie przedszkolnej uroczystości dowiedzieliśmy się także co to znaczy być patriota oraz oglądając krótki film utrwaliliśmy wiedzę o symbolach narodowych. Pani Beatka nauczyła nas także piosenki o tym, że jesteśmy Polakami. Śpiewaliśmy głośno i z dumą. 11 listopada każdy nas zadba o to, aby z okna jego domu powiewała biało – czerwona flaga. Narodowe święto obchodzić będziemy w rodzinnym gronie. 

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzisiejszy dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci maluszków. Dziś odbyła się ich pierwsza ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Podczas występu dzieciom z grupy „Smerfy” i „Misie” towarzyszyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy oraz tańce nagrodzone przez gości gromkimi brawami. Po części artystycznej „Smerfy” i „Misie” obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem oraz słuchać pani. Następnie Pani dyrektor Barbara Bochnia dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Na koniec do sali wjechały dwa piękne i smakowite torty, którymi częstowaliśmy dzieci i rodziców. 

Dzień Pieczonego Ziemniaka