CODE WEEK

199561-2uGzUziI2j

Od 15 do 19 października „Myszki” biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W ramach zajęć kodujemy i odkodowujemy różne informacje. Skupiamy się głównie na informacjach dotyczących naszego miasta i regionu. Oto jak pracujemy:

DZIEŃ 1.

Odkodowaliśmy miejsce naszego województwa, jego stolicy i naszego miasta na mapach

DZIEŃ 2.

Odkodowaliśmy na macie kodującej wyraz „CODE” oraz za pomocą strzałek kierunkowych pomogliśmy misiowi Teddy zebrać wszystkie literki niezbędne do ułożenia wyrażenia „CODE WEEK”

DZIEŃ 3

Odkodowaliśmy różne ciekawe miejsca w naszym mieście: plac zabaw na Księżej Górze, kawiarnię Barcelona na rynku, Urząd Miasta, Centrum Kultury „Karolinka” oraz nasze przedszkole. Przy okazji poćwiczyliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

DZIEŃ 4

Mamy nowego przyjaciela – Robota Mio. Dziś zaproponowaliśmy mu wycieczkę po Radzionkowie. Na macie do kodowania umieściliśmy odkodowane wczoraj ciekawe miejsca w Radzionkowie. Potem, używając strzałek kierunkowych umieszczonych na panelu sterowania, wydawaliśmy polecania naszemu przyjacielowi starając się, aby dotarł  do wszystkich naszych ulubionych miejsc. Robot Mio chyba zostanie z nami na dłużej, bo bardzo go polubiliśmy 🙂 

DZIEŃ 5

Kończy się tydzień naszych zmagań z kodowaniem, ale na pewno jeszcze nie jeden raz powrócimy do zabaw z matą do kodowania i Robotem Mio. Posumowaliśmy cały tydzień zajęć tworząc kolorowe plakaty oraz wykonując dyktando graficzne, którego efektem są rysunki przedstawiające kolorowe prezenty.