Grupa II

„KRASNOLUDKI”

„Nad przedszkolem słońce świeci, bo promyki lubią dzieci,

Nad przedszkolem gwiżdże wiatr, bo jest z dziećmi za pan brat,

Nad przedszkolem leci bociek, coś klekoce, coś klekoce,

Na przedszkole deszczyk kropi, niech podrosną przedszkolaki.

Czy to zima, lato, wiosna tu zabawa jest radosna!”

Nasza piosenka grupowa

„Krasnoludki”

1.My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki,
Hopsa, hopsa sa,

2.Jemy mrówki, żabkie łapki,
Oj tak tak, oj tak tak,
A na głowach krasne czapki,
To nasz, to nasz znak.

   3. Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy,
Trututu, trututu,
Gdy ktoś senny, to uśpimy,
Lulu lulu lu,

         4. Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka,
Ajajaj, ajajaj,
To zapłacze niezabudka,
Uuuuu.

MAJ

 

Na początku miesiąca wspólnie z dziećmi będziemy bawić się muzyką. Poznamy instrumenty muzyczne, jakie wydają odgłosy. Wspólnie stworzymy orkiestrę, aby zagrać do muzyki poważnej. Następnie poznamy łąkę majową , jakie zwierzęta mieszkają na łące i nad stawem. Pod koniec miesiąca wybierzemy się na wycieczkę do biblioteki, zobaczymy spektakl 3 świnki w CKK wspólnie ze strażakami uczcimy ich święto, a kochanych rodziców zaprosimy na występ z okazji ich święta.

 

         

Tematyka kompleksowa

  1. Wszystko gra
  2. Co słychać nad stawem?
  3. Moi rodzice
  4. W zaczarowanym świecie bajki

W tym miesiącu nauczymy się piosenki:

 

 „Z mamą w kuchni”

  1. Mama piecze ciasto,

my jej pomagamy.

Z mąki, jajek, cukru

ciasto ugniatamy.

Ref.: Pomagamy mamie

w domowych pracach,

kiedy zmęczona do domu wraca

  1. Zupę razem z mamą

dzisiaj gotujemy,

jeszcze wymieszamy

i ze smakiem zjemy.

Ref.: Pomagamy…

  1. Kanapki z mamusią

chcemy przygotować,

z jajkiem i szczypiorkiem

będą nam smakować

Ref.: Pomagamy.

” Żabi Koncert”

1. Żabka, żabce zakumkała

na zielonej łące,

że za chwilę się rozpocznie

pierwszy żabi koncert.

Ref.:

Kum, kuma, kuma,

rech, rechu, rech,

Ile tu żabek zielonych jest?

Kum, kuma, kuma,

rech, rechu, rech,

wszędzie tu słychać żabi śpiew.

2. Skaczą żabki i w zielone

bawią się wesoło,

rechotają i kumkają,

wszędzie słychać wkoło.

Ref.:

 

Fotogaleria

 

Zajęcie otwarte w grupie „Krasnoludki”

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 1

Pierwszy wiosenny spacerek – Krasnoludki, Misie i Kotki

Zabawy kulinarne

 

Spotkanie z Panią Stomatolog

 Bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka

 

„KRASNOLUDKI” W CZASIE PRZEDSZKOLNEGO OBIADU WIGILIJNEGO

Ostatni dzień przed świąteczną przerwą to w naszym przedszkolu już tradycyjnie dzień, gdy wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami i personelem spotykają się przy wspólnym stole, aby świętować wigilię i oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia. Tak było i w tym roku. Oto jak „Krasnoludki” prezentowały się przy wigilijnym stole:

 

Choinka w naszej sali

„Stała pod śniegiem panna zielona,

nikt prócz zajączka nie kochał jej.

Nadeszły Święta i przyszła do nas.

Pachnący gościu prosimy wejdź”.

Atmosferę świąt poczuć czas. Jak to zrobić? Każdy wie, że najlepiej ubrać choinkę :) . Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Bombki, łańcuchy, światełka zostały zawieszone na naszej choince.   Jak dzieci ubierały choinkę?

Koncert

W piątek w naszym przedszkolu wiele się działo. Najpierw gościliśmy absolwentkę naszego przedszkola Paulinę, która uczęszcza do szkoły muzycznej. Na początku naszego spotkania Paulina pokazała nam jak skrzypce są zbudowane, potem zagrała dla nas kilka utworów muzycznych, których wysłuchaliśmy z wielką uwagą. Przygotowała również dla nas konkurs pt „Jaka to melodia”. Muszę przyznać, że dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kilka kolęd. Paulinie życzymy wielu sukcesów muzycznych i dziękujemy za tak wspaniałe spotkanie.

Spotkanie z Panią z Gruzji

Mikołaj

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 5 grudnia w naszym przedszkolu  długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolacy  zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Dzieci Mikołajowi wręczyły serduszka i podziękowały za prezenty.

ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ TRZEBA TYLKO CHCIEĆ

Krasnoludki i Nutki spotkały się z panią dentystką bo chcą mieć zdrowy i pogodny uśmiech, dlatego dbają o swoje zęby od najmłodszych lat

 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

„Krasnoludki”przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”. W pierwszej części programu, która nosi tytuł „podróż do Krainy Zdrowia” uczymy się jak dbać o zdrowie. Aby  bliżej zapoznać się z programem zapraszamy na stronę internetową www.zdrowyprzedszkolak.pl  Krasnoludki uczą się jak dbać o czystość .


Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Krasnoludki”

Nadeszła długo oczekiwana chwila przez Krasnoludki – Pasowanie na Przedszkolaka. Dokładnie 29 październik po występie artystycznym Pani Dyrektor oficjalnie pasowała nas na przedszkolaka, wszystkie Krasnoludki zostały przyjęte do tego zacnego grona. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Bawimy się literkami

Szaszłyki owocowe

We wrześniu „Krasnoludki” realizowały temat „Witaminki dla chłopczyka ni dziewczynki”. Podczas zajęć dzieci poznawały rożnego rodzaju warzywa i owoce. Podsumowaniem cyklu zajęć było samodzielne wykonanie szaszłyków owocowych. Wrzesień bowiem to czas na soczyste owoce pełne witamin. Sezon na niektóre z nich trwa krótko, więc postanowiliśmy wykorzystać naturę na ile się da i naładować witaminowo nasze przedszkolaki. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, nabijając na patyczki swoje ulubione owoce. Na zakończenie wszyscy zabrali się do degustacji, a także  poczęstowali szaszłykami owocowymi panie nauczycielki.
Poprzez te zajęcia dzieci miały możliwość spożywania różnych owoców jako źródła witamin oraz miały możliwość wypowiadania się na temat walorów smakowych, a także satysfakcję z efektów własnej pracy.

Krasnoludki i Misie podczas wspólnej zabawy

We wtorek Misie odwiedziły naszą grupę. Podczas wspólnych zajęć nasi starsi koledzy i koleżanki uczyły Krasnoludków zabaw kołowych i ruchowych ze śpiewem min. „Jedna nóżka”, „Kotek Mruczek”, „Dziesięciu Murzynków”, „Prawa rączka, lewa rączka”. Wszyscy bardzo ładnie się bawili. Zobaczcie sami:)

Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwszy spacer Krasnoludków

 

Krasnoludki w czasie swobodnych zabaw