Grupa II

„KRASNOLUDKI”

„Nad przedszkolem słońce świeci, bo promyki lubią dzieci,

Nad przedszkolem gwiżdże wiatr, bo jest z dziećmi za pan brat,

Nad przedszkolem leci bociek, coś klekoce, coś klekoce,

Na przedszkole deszczyk kropi, niech podrosną przedszkolaki.

Czy to zima, lato, wiosna tu zabawa jest radosna!”

Nasza piosenka grupowa

„Krasnoludki”

1.My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki,
Hopsa, hopsa sa,

2.Jemy mrówki, żabkie łapki,
Oj tak tak, oj tak tak,
A na głowach krasne czapki,
To nasz, to nasz znak.

   3. Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy,
Trututu, trututu,
Gdy ktoś senny, to uśpimy,
Lulu lulu lu,

         4. Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka,
Ajajaj, ajajaj,
To zapłacze niezabudka,
Uuuuu.

STYCZEŃ

Styczeń to bardzo pracowity miesiąc obfitujący w różne atrakcje. Dzieci przygotowują występy, aby pochwalić się nimi przed zaproszonymi gośćmi. Goście- to Babcie i Dziadkowie przedszkolaków- bo przecież wtedy jest ich święto. Również w tym miesiącu wspólnie z dziećmi przygotowujemy pastorałkę na świąteczne ko9lędowanie.  Styczeń to  okres zabaw karnawałowych, przebieranek, wesołych konkursów. Przed feriami w naszym przedszkolu odbędzie się bal przebierańców, na którym będziemy się mogli  pochwalić naszymi oryginalnymi i wyjątkowymi strojami . W czasie balu przebierańców będziemy się dobrze bawić i pochwalimy się naszymi umiejętnościami tanecznymi.  Za oknem śnieg i mróz  dlatego nie zapomnimy o zwierzętach i ptakach, którym jest coraz trudniej znaleźć pożywienie. Mróz i śnieg znacznie utrudniają im to zadanie.

Tematyka kompleksowa

  1. Zimowy czas
  2. Kochani dziadkowie
  3. Co się dzieje przy karmniku
  4. Dziś w przedszkolu wielki bal

W tym miesiącu nauczymy się piosenki:

„Przylecieli Aniołowie”

Przylecieli Aniołowie
Jak ptaszęta z nieba
I śpiewają dzieciąteczku
Wesoło jak trzeba

Hejże hejże Panie Jezu
Hejże hejże hoc hoc
Chodziliśmy budziliśmy
Pastuszków całą noc

„Kiedy babcia była mała”

iedy babcia była mała to sukienkę i fartuszek krótki miała.
Małe nóżki chude rączki i lubiła jeść cukierki oraz pączki.

Ref. I co , i co , że babcia nam urosła ,
że lat ma trochę więcej niż ja i brat i siostra.
I co , i co , to ważne że mam babcię ,
że bardzo kocham ją i śpiewać lubię z nią.

A gdy dziadek był malutki , to nie nosił adidasów tylko butki.
Nie miał wąsów ani brody , no i nie chciał jeść marchewki tylko lody!

Ref. I co , i co , że dziadek urósł trochę ,
że lat ma trochę więcej niż dwa plus trzy plus osiem.
I co , i co , to ważne że mam dziadka ,
że bardzo kocham go i lat mu życzę sto!

Dawno temu babcia z dziadkiem w piaskownicy się kłócili o łopatkę.
Dziś na spacer idą sobie , a gdy wrócą ja im kawę dobrą zrobię.

Ref. I co , i co , że trochę nam urośli ,
że nie są dzieciakami , że ważni z nich dorośli.
I co , i co , to ważne że są z nami ,
niech żyją długi czas i zawsze lubią nas.


Fotogaleria

Dzień Babci i Dziadka

 

„KRASNOLUDKI” W CZASIE PRZEDSZKOLNEGO OBIADU WIGILIJNEGO

Ostatni dzień przed świąteczną przerwą to w naszym przedszkolu już tradycyjnie dzień, gdy wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami i personelem spotykają się przy wspólnym stole, aby świętować wigilię i oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia. Tak było i w tym roku. Oto jak „Krasnoludki” prezentowały się przy wigilijnym stole:

 

Choinka w naszej sali

„Stała pod śniegiem panna zielona,

nikt prócz zajączka nie kochał jej.

Nadeszły Święta i przyszła do nas.

Pachnący gościu prosimy wejdź”.

Atmosferę świąt poczuć czas. Jak to zrobić? Każdy wie, że najlepiej ubrać choinkę :) . Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Bombki, łańcuchy, światełka zostały zawieszone na naszej choince.   Jak dzieci ubierały choinkę?

Koncert

W piątek w naszym przedszkolu wiele się działo. Najpierw gościliśmy absolwentkę naszego przedszkola Paulinę, która uczęszcza do szkoły muzycznej. Na początku naszego spotkania Paulina pokazała nam jak skrzypce są zbudowane, potem zagrała dla nas kilka utworów muzycznych, których wysłuchaliśmy z wielką uwagą. Przygotowała również dla nas konkurs pt „Jaka to melodia”. Muszę przyznać, że dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kilka kolęd. Paulinie życzymy wielu sukcesów muzycznych i dziękujemy za tak wspaniałe spotkanie.

Spotkanie z Panią z Gruzji

Mikołaj

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 5 grudnia w naszym przedszkolu  długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolacy  zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Dzieci Mikołajowi wręczyły serduszka i podziękowały za prezenty.

ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ TRZEBA TYLKO CHCIEĆ

Krasnoludki i Nutki spotkały się z panią dentystką bo chcą mieć zdrowy i pogodny uśmiech, dlatego dbają o swoje zęby od najmłodszych lat

 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

„Krasnoludki”przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”. W pierwszej części programu, która nosi tytuł „podróż do Krainy Zdrowia” uczymy się jak dbać o zdrowie. Aby  bliżej zapoznać się z programem zapraszamy na stronę internetową www.zdrowyprzedszkolak.pl  Krasnoludki uczą się jak dbać o czystość .


Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Krasnoludki”

Nadeszła długo oczekiwana chwila przez Krasnoludki – Pasowanie na Przedszkolaka. Dokładnie 29 październik po występie artystycznym Pani Dyrektor oficjalnie pasowała nas na przedszkolaka, wszystkie Krasnoludki zostały przyjęte do tego zacnego grona. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Bawimy się literkami

Szaszłyki owocowe

We wrześniu „Krasnoludki” realizowały temat „Witaminki dla chłopczyka ni dziewczynki”. Podczas zajęć dzieci poznawały rożnego rodzaju warzywa i owoce. Podsumowaniem cyklu zajęć było samodzielne wykonanie szaszłyków owocowych. Wrzesień bowiem to czas na soczyste owoce pełne witamin. Sezon na niektóre z nich trwa krótko, więc postanowiliśmy wykorzystać naturę na ile się da i naładować witaminowo nasze przedszkolaki. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, nabijając na patyczki swoje ulubione owoce. Na zakończenie wszyscy zabrali się do degustacji, a także  poczęstowali szaszłykami owocowymi panie nauczycielki.
Poprzez te zajęcia dzieci miały możliwość spożywania różnych owoców jako źródła witamin oraz miały możliwość wypowiadania się na temat walorów smakowych, a także satysfakcję z efektów własnej pracy.

Krasnoludki i Misie podczas wspólnej zabawy

We wtorek Misie odwiedziły naszą grupę. Podczas wspólnych zajęć nasi starsi koledzy i koleżanki uczyły Krasnoludków zabaw kołowych i ruchowych ze śpiewem min. „Jedna nóżka”, „Kotek Mruczek”, „Dziesięciu Murzynków”, „Prawa rączka, lewa rączka”. Wszyscy bardzo ładnie się bawili. Zobaczcie sami:)

Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwszy spacer Krasnoludków

 

Krasnoludki w czasie swobodnych zabaw